723 408 364

Parapety

Hliníkové parapety ohýbané

Venkovní hliníkový parapet ohýbaný je vyroben z válcovaného pásu hliníkového plechu o tloušťce 0.8 mm. Na lícové-pohledové straně je lakován polyesterovou barvou dle RAL vzorníku, na rubové straně transparentním lakem. Polyesterová barva díky své elasticitě nepraská při ohýbání. I když je ohýbaný parapet na pohled věrnou kopií protlačovaného parapetu, je svojí konstrukcí méně stabilní, a proto musí být při montáži na tuto skutečnost brán zvláštní zřetel.

Hliníkové parapety protlačované

Venkovní hliníkový parapet protlačovaný je vyroben ve speciálním lisu, kde ingot slitiny hliníku, nahřátý na vysokou teplotu, je protlačován skrz matrici požadovaného tvaru profilu. Díky působení vysokého tlaku na surový materiál - slitinu hliníku, dochází ke zhutnění takovým způsobem, že získává ve finální podobě spoustu důležitých vlastností, které umožňují použití v mnoha odvětvích (např. stavebnictví).

REHAU

Vnitřní plastové parapety REHAU Komůrkový profil vnitřních plastových parapetů REHAU od firmy REHAU, je vyroben z tvrdého PVC a polepen na vrchní pohledové straně odolnou plastovou parapetní fílií. Na závěr celého výrobního procesu je na povrch nalepena ochranná fólie, chránící parapet během přepravy a montáže.

Komůrkový profil vnitřních plastových parapetů REHAU od firmy REHAU, je vyroben z tvrdého PVC a polepen na vrchní pohledové straně odolnou plastovou parapetní fílií. Na závěr celého výrobního procesu je na povrch nalepena ochranná fólie, chránící parapet během přepravy a montáže. Parapet vyniká především vysokou odolností proti zatečení vodou a vzlínání vlhkosti ze zdiva. Plastová parapetní fólie dodává plastovému parapetu nové vlastnosti jako jsou odolnost proti otěru a poškrábání, odolnost proti působení UV záření a stálost barev. Tyto vlastnosti jsou výhodou proti renolitové fólii, která i když nabízí barevné sjednocení se stranou okna do interiéru, je jejím nedostatkem nízká odolnost proti mechanickému poškození a působení vyšších teplot.


 
 

Větrací mřížky hliníkové

Profil větrací mřížky je vyroben ze slitiny hliníku (AL-MG-SI-0,5-F22) protlačováním za působení vysoké teploty a tlaku. Takto vyrobený profil získává řadu nových vlastností jako jsou: zvýšená odolnost proti mechanickému působení, zvýšená tuhost, pružnost a další. Před povrchovou úpravou je profil vyděrován oválnými otvory 7 x 40 mm pro zajištění volného proudění vzduchu. Profil je následně opatřen povrchovou úpravou, buď eloxováním ve stříbrném, zlatém a bronzovém eloxu nebo lakováním práškovou barvou.

Vnitřní dřevotřískové parapety

Dřevotřískové parapety se vyznačují vysokou kvalitou zpracování - nosným materiálem je vlhkuodolná dřevotříska P2, nos je z dřevotřísky P5. Parapety jsou určeny výhradně pro použití v interiéru s vysokou odolností proti vlhku a krátkodobému působení vody bez viditelného poškození konstrukce parapetu. Z nabídky standardních dekorů si zajisté vyberete ten pravý parapet do vašeho interiéru.

Vnitřní PVC parapety UNIVERSAL

Vnitřní plastové parapety UNIVERZAL jsou vyrobeny extruzí tvrdého PVC v délce 6 m a komůrkového profilu s rádiusem horní hrany nosu R-10 mm. Nos parapetu je odkloněn od zdiva ve směru do interiéru o 6°, což umožňuje snažší přístup ke konečnému začištění parapetu na stavbě. Vrchní pohledová část parapetu je polepena dekorativní PVC fólií speciálně vyráběné pro plastové parapety. Komůrkové parapety UNIVERZAL splňují nejvyšší nároky uživatele na design, stabilitu a pevnost. Parapety jsou řezány na požadovanou délku i šířku a jsou opatřeny plastovou boční krytkou a ochrannou fólií chránící povrch parapetu během přepravy a montáže. Parapety se snadno udržují běžnými nebrusnými domácími úklidovými prostředky.